Fantastyczny wynik w rundzie pierwszej zmagań Ligi Europy! Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i objęła pozycję numer jeden w grupie C!

Fantastyczny wynik w rundzie pierwszej zmagań Ligi Europy! Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i objęła pozycję numer jeden w grupie C!

Nie podlega żadnej wątpliwości, że zespoły z naszego kraju nieczęsto gwarantują swoim kibicom optymistyczne doznania w europejskich rozgrywkach. Co roku zespoły z PKO Ekstraklasy ekspresowo przegrywają w kwalifikacyjnych rozgrywkach i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich i jesteśmy oswojeni z tym. W trwającym aktualnie sezonie futbolowi sympatycy z naszego kraju mogli być jednak delikatnie bardziej zadowoleni z dyspozycji piłkarskich zespołów. Ostatecznie tylko Legia z Warszawy zakwalifikowała się do zmagań grupowych rozgrywek europejskich, ale reszta ekip podczas potyczek kwalifikacyjnych sobie radziła całkiem nieźle. Dzisiejszego dnia jednak mamy chęć się skupić na dyspozycji Legii, która podczas środowego wieczoru rozpoczęła zmagania w rozgrywkach grupowych Europa League. W pierwszym meczu grupowej fazy przeciwnikiem był Spartak Moskwa, a więc bardzo mocny zespół pochodzący z Rosji.

Mnóstwo sportowych dziennikarzy przed tym meczem jednogłośnie uważało, iż Legii Warszawa bardzo trudno może być zdobyć jakiekolwiek punkty. Spartak z Moskwy przed tym starciem wydawał się oponentem znacznie silniejszym i mistrz polskich rozgrywek musiał się mocno postarać, żeby zdobyć chociaż remis podczas tego pojedynku. Jednak sytuacja w trakcie meczu prezentowała się nieco inaczej, co z całą pewnością jest wyjątkową wiadomością dla sympatyków futbolu z Polski. Piłkarze trenowani przez Michniewicza Czesława od pierwszych minut meczu zgotowali drużynie gospodarzy i w paru przypadkach byli blisko ustrzelenia bramki. Gracze Spartaka z Moskwy bez żadnych wątpliwości byli naprawdę zdziwieni tym, w jakim stylu to starcie rozegrali zawodnicy mistrza ligi polskiej. Strategia mistrza Polski była bardzo przemyślana i mogliśmy w niej zobaczyć pomysł na to spotkanie. Wydawać się mogło, iż pojedynek skończy się rezultatem remisowym w momencie, gdy na zegarze wybiła 90. minuta spotkania. Jednak w doliczonym przez sędziego czasie zawodnicy Legii wyprowadzili bardzo dobrą kontrę, która skończyła się trafieniem dla zespołu gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Piłkarze Spartaka próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, lecz nie wystarczyło im czasu i to właśnie gracze Legii Warszawa mieli możliwość celebrować trzy oczka.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy