Podczas weekendu na francuskich stadionach było niezwykle emocjonująco i mogliśmy oglądać naprawdę dużo bramek! Fenomenalny pojedynek w niedzielę wieczorem w Ligue 1 rozgrywali gracze Paris Saint-Germain!

Podczas weekendu na francuskich stadionach było niezwykle emocjonująco i mogliśmy oglądać naprawdę dużo bramek! Fenomenalny pojedynek w niedzielę wieczorem w Ligue 1 rozgrywali gracze Paris Saint-Germain!

Przez lata francuska Ligue 1 była uważana przez specjalistów od piłki nożnej za zmagania z niższej półki. Silnych klubów, które byłyby w stanie do samego końca toczyć boje w pucharach europejskich zazwyczaj nie mogliśmy oglądać tam. Jednakże W minionej dekadzie do Paryża doszedł całkowicie nowy prezes, który zapoczątkował całkowicie nowy rozdział dla stołecznego zespołu a także francuskich rozgrywek. Francuska Ligue 1 od czasu tej zmiany zaczęła być znacznie bardziej popularna i gracze o wiele chętniej zgadzali się na przenosiny do ekip francuskich. W dzisiejszym poście chcielibyśmy skoncentrować się na tym, co dziś dzieje się we francuskiej ekstraklasie. Nie da się ukryć, iż w chwili obecnej najlepiej ułożonym klubem we francuskich rozgrywkach jest Paris Saint-Germain, które kolejny raz w pewny sposób kroczy ku tytułowi mistrza kraju. Obecnie wydaje się, że nie ma w ekstraklasie francuskiej zespołu, który zdołałby zakończyć hegemonię graczy Paris Saint Germain.

Trenowana przez selekcjonera Pochettino Mauricio ekipa w niedzielę wieczorem zwyciężyła Reims rezultatem 4 do 0. Paryżanie w ten sposób mieli w stanie dodać do swojego dorobku kolejne niesamowicie ważne w kontekście walki o mistrzostwo kraju trzy punkty. Swoje pierwsze trafienie dla Paryżan w trakcie tego starcia strzelił Sergio Ramos, który latem kupiony został z Realu Madryt i z całą pewnością należy wziąć to pod uwagę. Najciekawsze starcie na pewno rozgrywało się między Girondins Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace. W aktualnym sezonie drużyna gości rywalizuje o grę w Lidze Mistrzów, ale podczas tego starcia musieli pogodzić się z przegraną. Wynikiem 4 do 3 zwyciężyli zawodnicy Girondins Bordeaux, co bez najmniejszych wątpliwości mogło się podobać kibicom piłki nożnej, którzy zasiadali na obiekcie w dniu meczu. Na rezerwie cały mecz spędził natomiast Majecki, którego Monaco okazało się gorzej przygotowane od Montpellier HSC i przegrało rezultatem dwa do trzech. Była to naprawdę elektryzująca kolejka francuskiej Ligue 1 i trzeba to przyznać.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy