Reprezentacja piłkarska Polski poznała już przeciwnika w rywalizacji o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze! Polscy zawodnicy będą toczyć bój z rosyjską narodową drużyną w półfinałowej rywalizacji baraży!

Reprezentacja piłkarska Polski poznała już przeciwnika w rywalizacji o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze! Polscy zawodnicy będą toczyć bój z rosyjską narodową drużyną w półfinałowej rywalizacji baraży!

Nie można zaprzeczyć, iż decydująca prosta kwalifikacji do czempionatu światowego ze strony polskiej reprezentacji piłkarskiej była bardzo słaba. W rozrachunku końcowym zawodnicy polscy zapewnili sobie udział w rywalizacji barażowej, lecz z za dużą zuchwałością przystąpili do starcia z węgierską reprezentacją. Porażki nie udało się uniknąć i dlatego też nie mogliśmy być uprzywilejowani przy losowaniu par barażowych. Jednak mieliśmy sporo szczęścia i udało nam się trafić na stosunkowo nie trudną barażową ścieżkę. Rosyjska drużyna, która na poprzednich światowych mistrzostwach zdołała awansować do czołowej ósemki ma być W pierwszej kolejności oponentem graczy polskich. Dla zawodników szkoleniowca Czerczesowa to był bez żadnych wątpliwości bardzo dobry rezultat, jednak po tym mundialu ich dyspozycja nie prezentowała się za dobrze. Między innymi z tego powodu możemy rozmyślać, iż będziemy w stanie zdobyć kwalifikację do starcia finałowego turnieju barażowego o miejsce na mundialu w Katarze.

Przed rozpoczęciem losowania przeciwników barażowych na selekcjonera Polski Sousę spadła olbrzymia fala krytyki za skład, który postanowił puścić w meczu z drużyną narodową Węgier. Sporo specjalistów przed decydującymi meczami dyskutowało nad tym, aby sięgnąć po kompletnie świeżego selekcjonera. Finalnie stołek portugalski trener zachował i warto podkreślić, iż miał podczas rozlosowania naprawdę sporo szczęścia. W taki sposób zdołaliśmy uniknąć niesamowicie ciężkiej batalii z zespołem Włoch, a więc obecnie urzędującymi czempionami Europy. Jeżeli uda się nam ograć narodowy zespół Rosji to w finałowym meczu mierzyć się będziemy na Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą półfinału pomiędzy reprezentacją Czech, a kadrą Szwecji. Starcie ze szwedzkimi zawodnikami z całą pewnością byłoby fantastyczną możliwością do rewanżu za klęskę rezultatem 2:3 w trakcie Euro 2020. Spotkanie z narodową drużyną Rosji nie będzie dla naszego zespołu zbyt łatwe i dobrze to sobie uświadomić. Jeżeli chcemy dalej marzyć o zakwalifikowaniu się na katarskie światowe mistrzostwa to drużyna polska będzie musiała się wspiąć na najwyższy poziom własnych futbolowych umiejętności.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy