Villarreal zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów i tym samym sięgnął po puchar! Fascynujące przeżycia w finałowym pojedynku turnieju europejskiej ligi!

Villarreal zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów i tym samym sięgnął po puchar! Fascynujące przeżycia w finałowym pojedynku turnieju europejskiej ligi!

Mnóstwo fanów piłki nożnej oczekuje na pojedynki finałowe najbardziej popularnych rozgrywek i to nie jest żadną tajemnicą. Mistrzostwa Starego Kontynentu wystartują za parę tygodni, co prowadzi do tego iż będziemy widzami dużej liczby piłkarskich pojedynków. Lecz zanim to jednak wydarzy się na na oczekują finałowe starcia w najbardziej rozpoznawalnych zespołowych rozgrywkach. Jedno ze starć finałowych już za nami i znamy już wygranego tego turnieju. O zmaganiach europejskiej ligi oczywiście mówimy tutaj. Kilka dni po starciu finałowym Ligi Europejskiej nadchodzi czas na poznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, lecz w chwili obecnej chcielibyśmy skupić się na tych pierwszych rozgrywkach. Przeciwko sobie stanęły drużyny Czerwonych Diabłów a także Villarreal CF. W batalii finałowej obecność tych dwóch zespołów zapowiadała, iż na sympatyków piłki nożnej czekało genialne spotkanie. Pojedynek ten był rzeczywiście świetny.

Należy mieć fakt na uwadze, że finałowy pojedynek zmagań europejskiej ligi grany był na obiekcie Lechii Gdańsk w naszym kraju. Dla Polski z całą pewnością to ogromny rozgłos, iż mieliśmy okazję gościć dwie tak uzdolnione drużyny. Szkoleniowcem ekipy Villarreal CF jest Emery, który rozpoznawalny jest z tego, że potrafi triumfować w finałowych meczach turnieju Europa League. Prowadzony przez Unai'a Emery'ego zespół nie był faworytem w starciu z Czerwonymi Diabłami, jednak to właśnie piłkarze Villarreal CF zdołali strzelić premierową bramkę w tym starciu. Solskjaer'a piłkarze wykorzystali okazję by golem odpowiedzieć. Mecz skończył się remisem i dlatego też sędzia prowadzący mecz był zobligowany zaprosić oba zespoły na dogrywkę. W trakcie trwania dogrywki piłki nożnej wielbiciele nie mieli okazji podziwiać trafień i z tej przyczyny sędzia ogłosił rzuty karne. Należy pamiętać o tym, że jedenastki to loteria. Lepiej przygotowaną drużyną w trakcie tej batalii się okazał Villarreal trenowany przez Unai'a Emery'ego, który triumfował rezultatem 11:10. To był naprawdę bardzo dobry konkurs rzutów karnych. Nie strzelenie jedenastki przez de Gea Davida, a więc bramkarza Manchesteru United zaważyło o triumfie hiszpańskiej ekipy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy