Wyjątkowo trudny pojedynek zespołu polskiego w eliminacyjnych zmaganiach do mistrzostw świata! Piłkarze polscy zbliżyli się do grania w potyczkach barażowych po tym jak zwyciężyli albańską drużynę narodową!

Wyjątkowo trudny pojedynek zespołu polskiego w eliminacyjnych zmaganiach do mistrzostw świata! Piłkarze polscy zbliżyli się do grania w potyczkach barażowych po tym jak zwyciężyli albańską drużynę narodową!

Bez wątpienia zakwalifikowanie się na mundial może być dla kibiców futbolu z całego świata niezwykle ważne. Trwające w tym momencie zmagania kwalifikacyjne musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później z uwagi na pandemiczną sytuacją z zeszłego roku. Narodowa drużyna Polski zainaugurowała rywalizację w eliminacjach do katarskiego mundialu z nowo zatrudnionym szkoleniowcem Sousą, którego zadaniem jest ustawić narodową drużynę do rywalizacji o zakwalifikowanie się na rozgrywane w roku 2022 światowe mistrzostwa w Katarze. Dla polskiej piłkarskiej reprezentacji początek rywalizacji w kwalifikacjach nie był specjalnie dobry, ale najbardziej kluczowe jest to, iż daliśmy radę ugrać kilka kluczowych oczek. Albańska reprezentacja narodowa, która przed pierwszym gwizdkiem w tym starciu znajdowała się jedną lokatę wyżej w tabeli grupy kwalifikacyjnej była we wtorek na wieczór oponentem zespołu Polski. To oznaczało więc, iż piłkarze polscy powinni triumfować, jeśli w dalszym ciągu chcieli rozmyślać o promocji na światowe mistrzostwa w Katarze.

początek tego pojedynku był bardzo zacięte i naprawdę ciężko było wskazać głównego faworyta do wygranej i należy rozumieć to. Wynikiem 0 do 0 skończyła się premierowa odsłona spotkania, co bez żadnych wątpliwości było o wiele lepszą sytuacją dla reprezentacji narodowej Albanii. W kolejnej części forma zawodników naszego zespołu przedstawiała się znacznie lepiej i byliśmy znaczne bliżej strzelenia bramki. Polska reprezentacja w ostatecznym rozrachunku zdołała strzelić gola i wysunąć się na prowadzenie podczas tego spotkania. Fenomenalne dogranie Klicha Mateusza wykończył Świderski, który na placu gry zameldował się w drugiej części meczu. Ponownie selekcjoner Sousa zaprezentował, iż potrafi wprowadzać graczy z ławki w trakcie starcia. Na chwilę spotkanie zostało wstrzymane z uwagi na fatalne zachowania fanów z Albanii. Po wznowieniu meczu jednak niewiele się zmieniło i to zawodnicy z Polski mogli świętować z powodu wygranej. Ugrany na wyjeździe wynik 1:0 to fenomenalna informacja odnosząca się do rywalizacji o promocję do mistrzostw świata w Katarze. W tej chwili drużyna narodowa Polski plasuje się na lokacie drugiej i sprawa awansu do barażowych zmagań jest zależna tylko od naszych zawodników.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy