Zaskakujący triumf Ajaxu z Amsterdamu w Champions League! Gracze klubu z Niemiec byli kompletnie bezsilni i w ostatecznym rozrachunku polegli rezultatem zero do czterech!

Zaskakujący triumf Ajaxu z Amsterdamu w Champions League! Gracze klubu z Niemiec byli kompletnie bezsilni i w ostatecznym rozrachunku polegli rezultatem zero do czterech!

Świetną batalię mieli okazję oglądać futbolowi sympatycy zasiadający na trybunach w Amsterdamie. We wtorkowy wieczór Ajax podejmował na własnym stadionie dortmundzką Borussię, czyli naprawdę silny klub z rozgrywek niemieckich. Na samym wstępie dobrze powiedzieć o tym, że mistrz ligi holenderskiej fantastycznie zainaugurował rywalizację w tegorocznej edycji Pucharu Europy. Mistrzowie Holandii przed spotkaniem we wtorek mieli w swoim dorobku dwie wygrane i w starciu z BVB ich celem po raz kolejny były trzy punkty. Zawodnicy Borussii Dortmund również mieli chęć na wygraną podczas tego pojedynku i w tym przypadku miało nie być aż tak łatwo. Należy jednak mieć na uwadze to, że w tym starciu trudno było wytypować faworyta do triumfu. Oba zespoły posiadały wyrównane szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w trakcie 90. min.. Z całą pewnością tak przeciętnego spotkania w wykonaniu Borussii z Dortmundu i jednocześnie tak niezwykłego spotkania graczy mistrza ligi holenderskiej mało kto spodziewał się.

Dla kibiców niemieckiej drużyny rzeczywistość okazała się niezwykle nieubłagana. Gracze mistrza Holandii od początku tego starcia prezentowali się dużo korzystniej od swoich rywali. Znajdujący się w fantastycznej dyspozycji w tym sezonie Haaland był w trakcie tego pojedynku w pełni bezradny i nie umiał wyszukać drogi do bramki rywala. Z kolei Ajax Amsterdam okazał się niesamowicie efektowny, czego najlepszym przykładem jest końcowy wynik pojedynku. Zawodnicy drużyny Ajaxu Amsterdam triumfowali wynikiem cztery do zera i takim sposobem zdołali się umocnić na pierwszym miejscu w grupowych rozgrywkach. Ten triumf bez cienia wątpliwości zbliża ich do promocji do zmagań w pucharowej fazie, która odbywać się będzie wiosną. Do spotkania numer dwa, które będzie rozgrywane na ich stadionie piłkarze Borussii z Dortmundu mają teraz dwa tygodnie na przygotowanie strategii. To będzie bez wątpienia szansa ku temu, by choć trochę odkuć się za kiepski rezultat na stadionie w Amsterdamie. Fani piłkarscy z Europy są urzeczeni formą przedstawianą przez piłkarzy selekcjonera Erika Ten Haga i zaczynają wierzyć w powtórzenie wyniku z edycji 2018/2019, gdy to Ajax wywalczył awans aż do półfinału Champions League odprawiając we wcześniejszych rundach wielu faworytów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy